Witam wszystkich.
Na wstępie trochę o sobie. Nigdy nie byłam jakąś pasjonatką włosów. Od samego początku to, co miałam na głowie nie było moją dumą. Cóż, bo jak można być dumnym z cienkich włosów?
Jako mała dziewczynka miałam marzenie : WŁOSY DO PASA. Niestety nic z tego nie wyjdzie, bo są cienkie, za cienkie...
Każda wizyta u fryzjera kończy się tak, że wyglądam gorzej niż źle (nie mam niskiej samooceny, żeby nie było), moje włosy w ogóle się nie układają robią, co chcą i nie dają się ujarzmić.
Ostatnią z wizyt zaliczyłam na początku listopada. EFEKT: Porażka. Łzy się lały strumieniami. Chociaż tym razem nie mogę obwiniać fryzjera, bo długość moich włosów, to moja wina, bo popełniłam kilka zbrodni, tj zabijałam je w następujący sposób:
1. Codzienne mycie - gdzieś czytałam, że dla włosów cienki to obowiązkowe, bo wtedy najlepiej wyglądają, nie robią się tzw. strąki. Teraz wiem, że to błąd. Codzienne mycie włosów nie jest zdrowe, bo powoduje zachęcenie skóry głowy do produkowania większej ilości sebum i włosy przetłuszczają się bardziej.
2. Suszenie - cienkie włosy lubią suszarkę, to akurat prawda. Wiecie suszenie głową w dół i łaaa efekt objętości (w moim przypadku niestety nie od nasady włosa i przez to wyglądam jak pudel). Ja zabiłam moje włosy suszeniem "ile fabryka dała" - cóż najwyższa temperatura szuru szuru 5 minut i po suszeniu. Cóż nie najmądrzejsze.
3. Prostowanie - cóż ogółem od czasu do czasu wszystko ok. Ale nie tak jak ja. Prostowałam wilgotne włosy, bo mi się spieszyło do pracy. Czasem prostowałam 2 razy dziennie. Czasem nie prostowałam przez miesiąc no cóż różnie.
4. Rozczesywanie - a co tam na siłę. Tego też absolutnie nie róbcie. Powoli grzebieniem od końcówek.
5. Mycie gorącą wodą. - O tym też ostatnio się naczytałam. Należy myć letnią wodą, na koniec spłukiwać chłodniejszą, aby zamknęły się łuski włosa.
Teraz jestem mądrzejsza i postanowiłam po obcięciu je ratować. Ten blog, jest moim WŁOSOWYM dziennikiem. Postaram się tutaj odpowiedzieć na następujące pytania:
1) Czy da się odzwyczaić włosy od codziennego mycia
2) Jakie fryzury są najlepsze dla cienkich włosów
3) Jakie odżywki, witaminy są potrzebne do poprawy kondycji włosa
4) Czy suchy szampon naprawdę jest taki wow
i wiele wiele innych, które być może mi podsuniecie
To tyle na dzisiaj. Następna notka w przyszłym tygodniu na temat:
Odzwyczajenie włosów od codziennego mycia jak to robić, czym wspomagać itd.
ŹRÓDŁA INTERNET, FRYZJERZY, ZNAJOMI, PLUS WŁASNE DOŚWIADCZENIA
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz